Pokračovat v nákupu

Španělské zlato

Už od nepaměti lidé hledali povzbuzující látky, které zvyšují zájem opačného pohlaví a povzbuzují sexuální touhu a vzrušení. Tyto látky už od středověku nazýváme jako Afrodisiaka. Název pochází z řeckého jména bohyně lásky, krásy a plodnosti, Afrodité. Afrodisiakum také najdete pod názvem Nápoj lásky, který se používal při různých obřadech. Často se skládal z jedovatých rostlin a kořenů, z nichž nejoblíbenější byl kořen mandragory.
 
Různých preparátů vyzkoušeli lidé nespočet. Třeba strouhaný roh nosorožce. Polykali také sperma vorvaně, jedli prášek z mumií, mleli sušené červy nebo žížaly, namáčeli liliové květy ve víně a amazonky dokonce lámaly mužům kosti! Údajně totiž věřily, že zraněný muž je nejlepším milencem.
 
Puchýřník lékařský neboli španělská muškaNejúčinější látkou povzbuzující sexuální touhy, však byly Španělské mušky. Paradoxně to žádné mušky nejsou. Je to Puchýřník lékařský (na obrázku vlevo). Malý, dvou-centimetrový, zelený brouček, také známý jako Španělská muška nebo létající viagra. Tohoto brouka najdete nejčastěji na listnatých stromech, zejména na šeříku, jasanu nebo ptačím zobu.
 
Při rozrušení a nebo páření, vylučují samečci látku Kantharidin. Prudce jedovatou tekutinu, která způsobuje psychické uvolnění, prokrvení pohlavních orgánů a zvýšení funkce ledvin. Dochází také k podráždění močového měchýře. Po požití začnete pociťovat sexuální potřebu a touhu.
 
Kontakt s pokožkou, vede ke vzniku bolestivých hnisajících puchýřů, při zanesení do oka můžete i oslepnout.
 
Právě kvůli této jedovaté látce, kantharidinu, a jeho účinkům, se broučci chovali v umělých odchovnách. Sušili se, drtili se na prášek a vyráběl se z nich sušený extrakt, který se vyvážel do celého světa. Užíval se s nápoji, sypal se do jídla nebo do bonbonů. Kantharidin byl využíván jako travidlo, ale také jako lék, na rakovinu, vodnatost, léčbu vředů a kožních projevů tuberkulózního charakteru.
 
Markýz de Sade s oblibou podával španělské mušky prostitutkámNejznámější, je příběh ze 17. století o Markýzi de Sade, vynálezci sexuální zvrhlosti. Jistě jste už slyšeli slovo sadismus že? Právě on totiž podával anýzové bonbony s extraktem kantharidinu prostitutkám, které vlivem silného jedu zemřely. Markýz musel na nějaký čas utéct z Francie, aby unikl vězení a trestu smrti.
 
V rukách šlechtičen se Španělské mušky staly nástrojem lásky a vydírání. Komtesy soupeřily o panovníky a podávaly jim nápoje s extraktem a svým sokyním ho přisypávaly o trošku víc, aby se jich zbavily. Jedním z takto nejobletovanějších panovníků byl král slunce, Ludvík XIV.
 
Ve 20.století byl přírodní kantharidin v lékařství téměř po celém světě zakázán a začal se vyrábět synteticky. V současnosti se používá jen pro léčbu bradavic.
 
Nebojte se, dnes už se po požití tohoto velmi oblíbeného afrodisiaka neotrávíte. Španělské mušky, které naleznete v našem eshopu, jsou vyráběny z čistě přírodních látek. K výrobě se dnes používá například pepř, paprika, zázvor, chaluhy, výtažky z pupečníku nebo ženšenu.


Zaujaly Vás Španělské mušky a chcete je vyzkoušet také? Vyzkoušejte třeba ty s příchutí nebo ve speciálním složení zvlášť pro muže i pro ženy.

Provozovatel

WILLI-ZBF CORPORATION s.r.o.
Kolínská 502
Kolín - Sendražice
280 02
IČO: 06182976
Po – Čt 7:30 - 16:00
Pá: 7:30 - 15:00
+420 321 711 711

Odebírat novinky
  • Zajímavé články
  • Nepropásnete žádnou akci
  • Tipy na dárky