Pokračovat v nákupu

Venušiny kuličky - jak vybrat ty správné?

Doporučil Vám lékař Venušiny kuličky? Kamarádka o nich pořád vypráví, ale Vy netušíte k čemu jsou vlastně dobré? A jak si vybrat takové, které Vám padnou? Nezoufejte, přinášíme Vám velkého průvodce světem Venušiných kuliček, díky kterému se dozvíte odpovědi Vaše otázky. Tak pojďme na to!

Co může za oslabení svalů pánevního dna?

Jednak je to gravitace, a pak také těhotenství, porod, velká fyzická námaha, rychlý nárůst na váze, sedavé zaměstnání a sedavý způsob života nebo k tomu dochází po operaci. Jsou doporučovány ženám po porodu, kdy jsou svaly roztažené průchodem děťátka na svět a ženám středního a pokročilého věku.

Jaké jsou první příznaky? Mohu to na sobě nějak pozorovat?

Prvním příznakem uvolněného svalstva může být bolestivý sex nebo slabý orgasmus. Žena cítí jen slabé záchvěvy a to ji časem přestane uspokojovat. Její partner necítí správný tlak a trvá mu déle k dosažení vyvrcholení a to většinou vede k partnerským neshodám. Partneři jsou podráždění, často pak dochází i k rozpadu vztahu.
Jako dalším příznakem ochablého svalstva je samovolný únik moči (Inkontinence). Nejčastěji při smíchu, kýchnutí nebo kašli.
Můžete trpět zácpou a nepravidelným vyprazdňováním. Vyprazdňování nemůžete ovládat.
Začnete cítit tlak v podbřišku a máte pocit častého močení a nebo se nemůžete vymočit vůbec. Za to může převážně prolaps (pokles) dělohy.

Pokud i přes tyto příznaky žena nezačne svaly posilovat například Venušinými kuličkami nebo kegelovým cvičením, dochází k dalšímu zhoršování stavu. V závažných případech je nutné přistoupit k operativnímu řešení.

Co si to mám vlastně pořídit?

Převážná většina Venušiných kuliček se skládá ze dvou kuliček spojených provázkem nebo silikonovým poutkem. Každá kulička v sobě ukrývá druhou, malinkou kuličku jako závaží.

Jinou variantou jsou kuličky bez vnitřního závaží. Jsou těžké samy o sobě díky použitému materiálu. Na výrobu plných kuliček se nejčastěji používá kov nebo sklo. Tyto koule jsou hladké, většinou krásně designově řešené, hladké a bez poutka. Taky mívají menší průměr než klasické venušiny kuličky a jsou vhodné pro zkušené uživatelky.

Jak Venušiny kuličky fungují?

Posilovat svaly pánevního dna můžete speciálními tzv. kegelovými cviky. Pro mnoho žen, ale může být složité zapojit přesně ty správné svaly a samovolně s nimi pracovat. Venušiny kuličky tento problém velmi usnadňují. Při každém pohybu naráží závaží do stěn Venušiny kuličky, a tím dochází k otřesům přecházejícím do poševního svalstva. Ty správné svaly jsou tak stimulovány k podvědomému svírání. Pomohou Vám uvědomit si a lépe vnímat svalstvo pánevního dna. To může být užitečné nejen při kegelově cvičení, pokud zrovna nemáte kuličky při sobě, ale i při sexu s partnerem.

Plné venušiny kuličky bez vnitřního závaží zapojují svaly do práce tím, že se je v sobě snažíte udržet. A není to zrovna snadná činnost. Jejich vyšší váha, menší průměr a velká kluzkost z toho dělají oříšek vhodný spíše pro zkušené uživatelky.

Jaké Venušiny kuličky si mám vybrat?

Vaše první Venušiny kuličky by měly být s větším průměrem cca 3 cm a nízkou váhou. Postupem času budete potřebovat další kuličky. S menším průměrem a těžší. Jako v posilovně přidáváte zátěž. Doporučujeme Vám tedy zakoupit už připravenou sadu Venušiných kuliček.

Který materiál je nejlepší a jaké jsou ceny?

Ty nejobyčejnější kuličky jsou vyráběné z tvrdého PVC a jsou spojené bavlněným provázkem. Jsou velmi levné, ale nejnáročnější na údržbu. Cena se pohybuje od 69,-Kč.
Další materiál je ABS a kuličky jsou spojené PVC nebo bavlněnou šňůrkou. Pohybují se ve střední cenové hladině od 150,-Kč, ale PVC časem ztrácí svou elastičnost a může popraskat. Platí to i pro kuličky z latexu.
Ty nejkvalitnější jsou vyráběné z ABS plastu potažené silikonovou vrstvou, spojené silikonovou šňůrkou. Cenově se pohybují od 250,- Kč. Jsou nejméně náročné na údržbu a dlouho vydrží. Můžete najít i různé kombinace všech materiálů.
Pro špičkové sportovkyně jsou kuličky vyráběné třeba ze skla nebo kovu.

První zavedení kuliček

Pokud už máte zkušenosti se zaváděním menstruačních tamponů nebo menstruačního kalíšku, nic vás nepřekvapí. Je to velmi podobné.
Nejdříve si umyjte ruce mýdlem. Vezměte Venušiny kuličky omyjte je také mýdlem a opláchněte pod proudem teplé vody. Kuličky se mírně ohřejí a budou pro zavádění příjemnější. Naneste na špičku kuličky pár kapek lubrikačního gelu na vodní bázi a zaveďte obě kuličky co nejhlouběji do pochvy. Poutko nechte volně viset ven.Vyzkoušejte různé polohy a vyberte si tu nejpohodlnější. Nejlepší je zvolit polohu v podřepu nebo s jednou nohou zvednutou. Nohu opřete třeba o okraj vany, mírně se předkloňte a zkuste kuličky zavést na správné místo. Udělejte pár kroků tam a zpět. Jestli kuličky nikde netlačí, máte hotovo. Pokud tlačí, zkuste je prstem pošťouchnout o kousek hlouběji. Ze začátku můžete pociťovat nutkání k močení, ale na to si časem zvyknete. Jak se budou svaly posilovat tento jev zmizí.

Jak kuličky vyndat?

Všechny kuličky jsou na svém konci opatřené poutkem z bavlněného provázku, PVC, nebo silikonu. Stačí jen zatáhnout za poutko a kuličky vyklouznou ven.

Používání s co největším účinkem

Podívejte se na náš 3 měsíční cvičební plán, se kterým to bude hračka!

Správná péče o venušiny kuličky

Údržba Venušiných kuliček záleží na materiálu, ze kterého jsou vyrobené.

PVC kuličky s bavlněnou šňůrkou

Tyto kuličky jsou nejnáročnější na údržbu, PVC neodolává vysokým teplotám. Tak že nějaké vyváření nepřipadá v úvahu. Při styku PVC s vysokou teplotou už od 80°C dochází k deformacím a znehodnocení Venušiných kuliček. Musíte tedy zakoupit mýdlo pro intimní partie. Kuličky jím namydlit a řádně propláchnout pod proudem vlažné vody. Obzvlášť bavlněný provázek, pokud ho mají. Musíte počkat dokud provázek pořádně nevyschne a pak použít dezinfekční sprej určený pro erotické pomůcky. Nechat dezinfekci volně zaschnout a je hotovo.

ABS s PVC nebo bavlněnou šňůrkou

Tyto kuličky jsou také náročné na údržbu, ale dají se udržet hygienicky čisté. Bavlněný provázek do sebe absorbuje všechny tělní tekutiny a je tedy nutné kuličky nejen omýt mýdlem, ale měla by jste je pravidelně před každým použitím vyvařit ve vroucí vodě. Tzv. sterilizovat. Pak nechat důkladně uschnout, aby provázek nezůstal vlhký.

Silikonové

Tady je to „šup šup“. Omýt mýdlem, opláchnout vlažnou vodou, utřít do sucha a nastříkat dezinfekční sprej. Nechat zaschnout a je to.

Provozovatel

WILLI-ZBF CORPORATION s.r.o.
Kolínská 502
Kolín - Sendražice
280 02
IČO: 06182976
Po – Čt 7:30 - 16:00
Pá: 7:30 - 15:00
+420 321 711 711

Odebírat novinky
  • Zajímavé články
  • Nepropásnete žádnou akci
  • Tipy na dárky