Pokračovat v nákupu

Sex během menstruace a jak na něj

Sex během menstruace je mezi lidmi kontroverzním tématem. Pro jednu skupinu lidí to znamená cosi nemyslitelného, druhá skupina to naopak považuje za vrchol důvěry. Nahlédněme pod pokličku tohoto společenského tabu a jak se k sexu během menstruace staví odborníci!

Je sex během menstruace rizikový?

Odborníci jsou v tomto směru zajedno: sex během menstruace není pro ženu ani muže zdraví škodlivý. Zároveň ale dodávají, že by partneři měli dodržovat určitá pravidla. Více než kdy jindy dbejte na intimní hygienu, aby se u ženy nerozvinula infekce. V době menstruace totiž nefunguje ve vagíně samočisticí funkce a neporadí si s cizorodými zárodky. Před sexem a po něm se vysprchujte a pro klid vás obou použijte kondom. Samotná menstruační krev nepředstavuje pro partnera hrozbu.

Fakta o menstruaci

Menstruace je přirozenou součástí každé ženy v plodném věku. Ženy při ní mohou být náladové, podrážděné, unavené a bolí je podbřišek. U některých žen ale probíhá v poklidu a nezasahuje jim do života. Samotný menstruační cyklus trvá 28 dní a negativně ho ovlivňují antipsychotika, stres a přemíra cvičení. Ženy bezpečně poznají blížící se menstruaci. Projevuje se u nich premenstruační syndrom, který způsobuje změny nálad, intenzivní chutě na sladké, bolesti hlavy a zadržování vody v těle. Věděli jste, ženy za svůj život spotřebují až 11 tisíc tamponů? Pokud vám

způsobují gynekologické problémy, ale nechcete se jich vzdát, vyzkoušejte probiotické tampony.

Mýty, které panují kolem menstruace: věříte jim také?

Sex během menstruace je opředen řadou mýtů. Rozšířeným názorem je, že žena nemůže při menstruačním krvácení otěhotnět nebo se nakazit pohlavními chorobami. I v těchto dnech se s partnerem chraňte, zejména pokud neplánujete dítě. Ženy se obávají, že u nich dojde sexem ke zhoršení menstruačních bolestí. Opak je pravdou: při orgasmu se do těla vyplaví endorfiny a uleví vám od bolesti. Když se zeptáte svých přátel, jestli provozují sex při menstruaci, většina vám odpoví, že ne. Výzkum pro aplikaci Clue ale odhalil, že se radovánkám během menstruace oddává 30 % párů. Buďte mezi nimi i vy!

Sex a menstruace jako záruka orgasmu?

Dodržujte pravidla a užijete si sex bez obav. Můžete se těšit na naprosto nezapomenutelnou jízdu. Ženám v tomto období stoupá hladina testosteronu a vzrůstá jim libido. Pohlavní orgány mají prokrvené, citlivé a například při stimulaci klitorisu snadněji dosahují orgasmu. Tak proč toho nevyužít? Sex a menstruace jsou odpovědí na to, jak ulevit při migréně, bolestech a napětí v děloze. Ženy ocení to, že jim sex zkrátí menstruaci, protože výstelka rychleji odejde z těla. A jakou polohu praktikovat? V době menstruace dejte přednost tradiční misionářské poloze a opepřete ji o vypodloženou pánev. Postel ochráníte před znečištěním ručníky nebo můžete provozovat sex v koupelně, kde případné znečištění vmžiku spláchnete. Nemusíte se vzdávat ani orálního sexu. S tamponem ve vagíně to bude pro pány čistá práce!

 

 

Česká společnost je v oblasti sexu stále více otevřená. K sexu během menstruace obvykle přistupují páry, které se dokonale znají a mají stabilní vztah plný důvěry a lásky. Ruku na srdce, kdo někdy nevyzkoušel sex během menstruace nebo na to aspoň nepomyslel? Nenechte se omezovat, pokud máte chuť na milování i v tyto dny a uspokojte své hříšné touhy. I v tomto směru ale platí, že byste se neměli do ničeho nutit. Některé ženy nemají přes bolesti na sex chuť a muži mohou mít psychické zábrany.

Provozovatel

WILLI-ZBF CORPORATION s.r.o.
Kolínská 502
Kolín - Sendražice
280 02
IČO: 06182976
Po – Čt 7:30 - 16:00
Pá: 7:30 - 15:00
+420 321 711 711

Odebírat novinky
  • Zajímavé články
  • Nepropásnete žádnou akci
  • Tipy na dárky