Pokračovat v nákupu

Rozhovor s ředitelem Centra Paraple

Jaký je sexuální život na vozíku? Jak se daří lidi vrátit zpět, po úrazech páteře, do sexuálního života? Jak mohou erotické pomůcky pomáhat zlepšovat sexuální kondici? Nejen na tyto ozázky jsme se zeptali Mgr. Davida Lukeše, ředitele Centra Paraple.

Myslím, že málo lidí si dokáže představit, jak může probíhat spolupráce Centra Paraple a sexshopu. Můžete to trochu osvětlit a nastínit lidem z jakého důvodu je tato spolupráce prospěšná pro Vaše klienty? 

Na začátku to bylo trochu rozpačité, protože lidé z firmy Willi.cz přišli s nabídkou spolupráce za námi a trochu se s ohledem na své zaměření báli naší reakce. Sexualita lidí s poškozením míchy, nebo chcete-li lidí na vozíku je stále tabu a my jsme byli s nabídkou spolupráce potěšeni, hodí se nám to k projektu knihy a webu Ano, můžeme! a klienti si přímo mohou u nás některé produkty ze sortimentu Willi.cz vyzkoušet. Navíc nás Willi.cz podporuje i finančně, z prodeje produktů na e-shopu. Jako je třeba například Speciální edice Willi collection pro Centrum Paraple.

  

Určitě by spoustu lidí zajímalo, jakým způsobem se řeší u Vás, v centru, rehabilitace intimních oblastí a jak se daří lidi vrátit zpět, po úrazech páteře, do sexuálního života?

Neřešíme přímo rehabilitaci pohlavních orgánů, ale může to být jedno s témat, které řeší náš tým při konzultacích. Obecně jsou lidi lační po informacích, které většinou získávají od jiných vozíčkářů, tady může být problém, že do toho každý přenáší své zkušenosti a v této oblasti platí dvojnásob, že je velmi nutný individuální přístup. Odpověď, zda se nám to daří, by měla spíše být, zda se to daří lidem, s kterými pracujeme, a těm se to někdy daří a jindy ne.

Jaký máte pohled na erotické pomůcky? Používáte nějakou a popřípadě jakou máte oblíbenou? 

Před úrazem jsem žádné nepoužíval, po úrazu nejčastěji různé druhy vibrátorů, protože jsem chtěl dopřát partnerkám co největšího požitku. Nemám tedy sám osobně žádnou oblíbenou, ale osvědčili se mi různě profilované silikonové návleky na prsty. Ne že by šlo o extra dráždivé vzrušení navíc, taky mám potom v prstech menší citlivost, ale nehrozí, že bych partnerku při dráždění prsty třeba poranil nehtem.

Otázka sexu na vozíku je pro spoustu lidí tabu. Jakým způsobem se snažíte toto téma prolomit? Je toto téma velký problém i pro Vaše klienty? Dovedu si představit, že jsou tím hodně frustrováni. Jak jim může veřejnost nebo blízcí pomoci?

Otázka sexu je obecně dost tabu. Jsou sice všude tuny porna a objednat si sexuální služby je daleko jednodušší, ale o podstatě a sexualitě v celku se moc nemluví, na tož o sexualitě hendikepovaných a nedej Bože nezletilých hendikepovaných. My se o tom snažíme mluvit otevřeně, stejně jako o jiných palčivých tématech, jako je třeba bolest, vylučování, nebo naplnění života. A máte pravdu, frustrace je obrovská, protože dost často nedochází k uspokojení ani při masturbaci. Veřejnost může pomoci tak, že nebude na hendikepované koukat přes prsty a ani je vynášet do nebes, prostě se bavit o všem normálně. Blízcí to mají složitější, zejména partneři, určitě chce co nejvíce mluvit a nebát se obrátit na odborníky.

Erotické pomůcky mohou pomáhat zlepšovat sexuální kondici, je tomu tak i u vozíčkářů? Používají se nějaké speciální pomůcky, které běžně nekoupíte? Myslíte si, že by mělo význam zařadit do prodeje na sexshopu tyto pomůcky?

Určitě ano, když jsem viděl některé houpačky, nebo love chair, tak to bude pěkná makačka. Právě zmiňovaný Lovechair (Intimate rider) je speciální houpací židlička, to se běžně neprodává. Ale nemyslím si, že by se vyplatilo jí zařazovat do běžného prodeje, přeci jen je kupní síla malá. Mnoha lidem ale chybí úchop, nebo není dostatečný, tam by mohl být prostor, aby pomůcku pevně ovládali.

Jestli mohu být trochu indiskrétní...Jaký je Váš sexuální život? Jakým způsobem se vyrovnáváte s hendikepem Vy? Je pro Vás velkou překážkou?

Můj sexuální život je pestrý, mám rád prožitky a cítím, že čím déle s partnerkou spolu jsme, tím více získává na kvalitě, i když na začátku je příjemné poznávání a stím spojené vzrušení z neznámého, ale nemusí se to vždy potkat. Jsou teď pro mě důležitější i jemné nuance, vůně, doteky apod. Hendikep je překážkou při různých polohách, které bych rád dělal a byl v nich dominantnější, ale kvalitě prožitku to neubírá.

Pro představu, jaká poloha je pro Vás nejpohodlnější a zároveň si ji dokážete nejvíc užít? 

S ohledem na můj hendikep jsem při penetraci vždy dole, ale má nejoblíbenější poloha je v sedu, když si mohu partnerku přitisknout a líbat jí na ústa i tělo, tedy v sedě na posteli, vozejku, v autě…

Mám pocit, že v sexu je stále co objevovat a člověk může prožívat stále nové pocity. Souhlasíte s tím, nebo už se dál neposouváte? Co u Vás může způsobit změnu sexuálního vnímání?

Naprosto souhlasím. Může to být cokoliv a možná to bude znít pateticky, ale velmi důležitá je pro mě láska. Od úrazu jsem vnímal jako největší požitek uspokojování ženy a to mě samotného vzušovalo. Teď se snažím stále více myslet i na sebe, vnímat intenzivně doteky, líbání, ale i samotný styk, který díky ztrátě citlivosti necítím, jako před úrazem míchy. Změnu vnímání může změnit vůně, když cítím, že je partnerka hodně vzrušená a je to hezky cítit, někdy je to i líbání na různých částech těla, nebo orální sex.

Máte nějaký zajímavý cíl nebo přání co chcete prožít v sexuálním životě, ale i v tom osobním? 

Úplně jsem nad tím nepřemýšlel, možná zažít ještě orgasmus, ale tady bych si nechal tajemství. V osobním životě si přeji více klidu a také na tom pracuji. Přál bych si domeček u jezera, bylinkovou zahradu a psa.

Aktuální dění s coronavirem nabízí otázku - Jak jste se s coronavirem vyrovnali v Centru Paraple a jestli Vás zákazy spojené s Covid nějak zasáhly?

Osobně mě velice zákazy zasáhly, protože jsem citlivý na příkazy. V Centru Paraple s tím pracujeme, jak to přichází, což je každý týden jinak. Myslím, že to zvládáme celkem dobře, ale občas se nervozita projeví, ale to je takový celospolečenský jev.

Pane řediteli děkujeme Vám za milý rozhovor a těšíme se na další spolupráci s Centrem Paraple.

Pokud máte na Mgr. Davida Lukeše nějaké otázky, neváhejte se nám ozvat. Rádi se za Vás zeptáme!

 

V rozhovorech s různými osobnostmi a odborníky budeme pokračovat. Připravujeme další rozhovory například s gynekoložkou, porodní asistentkou a s dalšími. Máte se na co těšit...

 

Rozhovor pro Vás připravila

Martina

Chceš také darovat úsměv a štěstí lidem po úrazu páteře z Centra Paraple?

Při nákupu zboží, v košíku zaškrtni Příspěvek Centru Paraple 30 Kč. 
Nebo si kup lubrikační gely Willi Collection ze ,,speciální edice." S koupí každého lubrikačního gelu z této edice, přispěješ Centru Paraple 100 Kč. ‍

Chceš darovat víc peněz? Napiš nám na sarka@willi.cz. Zprostředkování peněz zajistíme.

Provozovatel

WILLI-ZBF CORPORATION s.r.o.
Kolínská 502
Kolín - Sendražice
280 02
IČO: 06182976
Po – Čt 7:30 - 16:00
Pá: 7:30 - 15:00
+420 321 711 711

Odebírat novinky
  • Zajímavé články
  • Nepropásnete žádnou akci
  • Tipy na dárky