Pokračovat v nákupu

Vliv erotických pomůcek na zdraví člověka!

Zajímají Vás odborné názory na sexuální pomůcky a praktiky? Nás Ano, proto jsme položili 10 otázek ,,na tělo“ odborníkovi na urologii. Zástupce primáře na Bulovce MUDr. Lukáš Wagenknecht, MBA nám s ochotou odpověděl na naše dotazy.

Přečtěte si pohled lékaře na různé sexuální pomůcky, které Vám mohou pomoci nebo naopak uškodit na zdraví.

10 otázek a odpovědi:

1) Jaký je Váš názor na erotické pomůcky a jejich prospěšnost ke zdraví a prevenci určitých onemocnění? 

Velice kladný, některé erotické pomůcky jsou prospěšné při léčbě některých urologických nemocí, například u obtíží s močením – inkontinencí, erektilních dysfunkcí a chronických zánětů prostaty.

 

 

2) A naopak, myslíte si, že některé pomůcky nebo sexuální praktiky škodí zdraví nebo správné funkci orgánů (samozřejmě co se týká Vašeho oboru)? 

Myslím, že sexuální praktiky a to jakékoli, když se provádějí šetrně, neškodí zdraví či správné funkci některých orgánů, ba dokonce je to ku celkovému prospěchu organismu.

 

 

3) Když nebereme v potaz erotické pomůcky, zastáváte názor, že pravidelný a pestrý sexuální život je prospěšný pro správnou funkci pohlavních orgánů? 

Jistě že ano, čím více pestrý, aktivní sexuální život přispívá k celkovému zdraví jedince.

 Bathmate Hercules Blue Vodní vakuová pumpa pro trvalé zvětšení penisu

4) Máte zkušenosti s některou konkrétní erotickou pomůckou, která Vám jako lékaři pomohla k léčbě nebo prevenci? 

Ano - jsou to například u mužů vakuové pumpy u poruch erekce. Při chronických zánětech prostaty pomáhají stimulátory prostaty. U žen jsou to například Venušiny kuličky při léčbě inkontinence.Duální silikonový vibrátor pro muže Bad boy na stimulaci prostaty

5) Zaznamenal jste jako lékař případ poškození orgánů nebo zdraví v souvislosti s erotickou pomůckou a jakou? 

Za svou kariéru jsem ještě nezaznamenal poškození jakoukoli erotickou pomůckou. Ty jsou vždy konstruovány tak, aby nebyly nebezpečné pro zdraví uživatele. Je vždy ku prospěchu prožitku jiných sexuálních zážitků si obstarat profesionální erotickou pomůcku, než-li si ji vyrobit sám. Tyto případy jsem ve své praxi již zažil a vždy použití vlastních erotických pomůcek vedlo k poškození intimních partií pacienta.

 

6) Zajímal by nás Váš názor na níže vypsané erotické pomůcky. 

1. Vakuová pumpa pro muže - je velice prospěšná v léčbě erektilních dysfunkcí (porucha erekce)

2. Vibrační stimulátory prostaty - uvolňují prostatický sekret a zlepšují klinický stav u chronického onemocnění prostaty

3. Venušiny kuličky a jejich vliv na inkontinenci - nejvíce se uplatňují při zlepšování funkce svalů pánevního dna a tím léčí samovolný únik moči

4. Dilatátory pro ženy i muže – můžou způsobovat strikturu/zúžení močové trubice

 Penis Plug Sperm Stopper

 

7) Zajímal by nás také Váš názor na níže uvedené sexuální praktiky.

1. na orální sex

2. na pissing, urolagnie, urofilie

3. na anální sex 

Jak již jsem říkal, všechny sexuální praktiky, když se provádějí s rozumem, jsou prospěšné pro celkové zdraví.

 

 

8) Další dotaz se týká volně prodejných doplňků stravy pro zlepšení erekce. Myslíte si, že tyto produkty fungují? Má cenu řešit tímto způsobem problémy s erekcí? Popřípadě jaký produkt (volně prodejný) je dle Vašeho názoru prospěšný? 

Některé produkty jistě fungují a to všechny, které mají v sobě extrakt z rostliny pausinystalie yohimbe, která obsahuje látku yohimbin. U ní je dokázané, že doopravdy zlepšuje a zvyšuje erekci.

 

 

9) Dostala se nám do prodeje zajímavá pomůcka na zvětšení penisu jmenuje se Androextender. Výrobci garantují zvětšení penisu a srovnání anatomického zakřivení. Zajímá nás Váš názor na tuto mechanickou pomůcku.

Tuto pomůcku vidím poprvé, ale jistě má opodstatnění v prodlužování penisu. Protože i africké kmeny, které si přivazují závaží na genitál, mají průměrnou délku penisu větší.

 

 

10) Jaké nejčastější problémy ve spojení s erotikou jako urolog řešíte? A popřípadě jakým způsobem? 

Nejčastější problémy jsou tehdy, když si pacient vytvoří svou vlastní erotickou pomůcku. Ta není certifikovaná, ba dokonce zdraví nebezpečná a tudíž si s ní může způsobit i zranění svého genitálu a jiných oblastí těla.

Na naše otázky odpovídal zástupce primáře na Bulovce MUDr. Lukáš Wagenknecht, MBA

Děkujeme panu doktorovi za jeho vřelé přijetí a odborné odpovědi. Pokud máte na pana doktora nějaké otázky, neváhejte se nám ozvat. Radi se ho za Vás zeptáme!

V rozhovorech s různými odborníky budeme pokračovat. Připravujeme rozhovor s gynekoložkou, porodní asistentkou a s dalšími lékaři. Máte se na co těšit...

 

Provozovatel

WILLI-ZBF CORPORATION s.r.o.
Kolínská 502
Kolín - Sendražice
280 02
IČO: 06182976
Po – Čt 7:30 - 16:00
Pá: 7:30 - 15:00
+420 321 711 711

Odebírat novinky
  • Zajímavé články
  • Nepropásnete žádnou akci
  • Tipy na dárky