Pokračovat v nákupu

Iva Dopitová (35): Podnikání v erotice mě baví. Předsudky už neřeším

Iva Dopitová je provozní ředitelkou 2. největšího erotického inzertního serveru v České republice Bezpasaka.cz. Zajímá vás, jak se pracuje mladé ženě v tabuizované a předsudků plné oblasti sexbyznysu? K rozhovoru jsme se s Ivou sešli v útulné pardubické kavárně.

  

Na schůzku přichází sympatická a sebevědomá mladá žena. Je elegantně oblečená, na první pohled vypadá jako manažerka. Během několika minut je jasné, že si je vědoma svých schopností a ví, co chce. Začínáme od začátku.

Ivo, v jaké profesní oblasti si budovala svou kariéru před nástupem do společnosti Bezpasaka.cz?


Krátce po škole jsem nastoupila do Vodafone na call centrum, kde jsem si vyzkoušela práci operátora a po 9 letech jsem odcházela jako mentor, kouč, trenér a team leader. Zůstala jsem v oboru, přešla do Generali a věnovala se řízení retenčního týmu, projektům a plánování a vyhodnocení CRM kampaní.

Co Tě motivovalo začít pracovat v úplně jiném oboru?


Rodičovská. V pojišťovně nebylo tolik příležitostí pro můj osobní rozvoj, a proto jsem přišla s nabídkou, že kamarádům pomůžu se startem serveru Bezpasáka. A jako žena krátce po porodu jsem se necítila příliš komfortně, když schvalování sexy profilů inzerentek dělal můj partner :).

Vím, že pracuješ paralelně na více projektech, můžeš shrnout, co všechno aktuálně tvoří Tvou pracovní náplň?


Aktuálně mě hodně zaměstnává dohled nad programováním “nového” webu a přípravy kampaní, které nás budou v létě čekat. Možná bych mohla trochu prozradit - pánové se mají rozhodně na co těšit. Vysněné dívky si budou moct vyhledávat díky intuitivnímu parametrickému vyhledávači.

 

Zodpovídám také za eshop Bezpasáka, který jsme nedávno přidali do seznamu na Heuréku a připravujeme další zajímavý internetový obchod.

 

Mým druhým velkým projektem je firma Callonme zaměřená na profesionální telemarketing, kde řídím kampaně, počítám nákladovost a kapacity. Část své energie věnuji i grafickým pracím (bannery, design webů) a snažím se prohloubit znalosti ve tvorbě webů na Wordpressu.

 

Iva Dopitová

Vraťme se zpátky k práci v sexbyznysu. Pojí se s ní spousta předsudků a klišé. S jakými jsi se setkala během 3 let práce pro erotický server Ty? Jak reaguje okolí - rodina, přátelé, bývalí kolegové?


Ze strany rodičů přišlo z počátku zděšení, čemu se věnujeme a hlavně proč. Nevzali to jako příležitost změnit zajeté koleje v inzerci u jednoho z nejstaršího řemesla, ale měli obavy, co řekne okolí.

 

V poslední době se setkávám s otázkou ohledně mého zapojení v sexbyznysu od zájemců o telefonní kampaně, zda vlastníme i nějaký erotický podnik. Na Linkedinu mám totiž na svém profilu uvedené obě firmy. Potenciální klienti Callonme chtějí mít jistotu, že jsme pouze provozovatelé inzertního prostoru a ne provozovatelé “bordelu”.

Co všechno máš jako COO neboli provozní manažerka ve firmě na starost? Předpokládám, že práce je to pestrá.


Skoro všechno. Od práce se zaměstnanci, plánování kampaní a jejich vyhodnocení, grafické práce, testování a dohled nad programováním webu, přípravy pro nové weby až po pořádání teambuildingů. Ráda se učím nové věci - linkbuilding, reklamu na FB, Linkedin.

Napadá mě, je pro Tebe složitější najít zaměstnance nebo spolupracovníky, jen kvůli oblasti ve které působíš?


V dnešní době je složité najít loajálního zaměstnance v jakémkoli odvětví. Takže ne.

V čem je server Bezpasaka.cz jedinečný oproti konkurenci?


Rozhodně díky přátelskému přístupu. Jak ve firmě, tak k inzerentkám. Jejich spokojenost je pro nás primární. Naše zaměstnankyně Gábina je pro ně k dispozici online a na telefonu každý den od 8-20 hodin. Zodpovídá všechny dotazy, leckdy je i kamarádkou, která si vyslechne osobní příběhy a těžkosti.

 

Nejsme jen inzertní portál. Náš web nabízí velmi kvalitní blog, kde si každý přijde na své. Témata jsou nejen o sexu a erotice. Radíme, jak balit holky, jak mít lepší výdrž, dáváme tipy na filmy, zajímavé akce, děláme exkluzivní rozhovory.

 

Jsme stále otevřeni novým příležitostem, kromě e-shopu specializovaného jen na muže jsme nedávno spustili Freepornweb.cz, spolupracujeme s Laurou Panskou na jejím blogu Erotikon.info, propagujeme naše dívky v online magazínu Broskvicky.cz.

 

Také například spolupracujeme s organizací Rozkoš bez rizika. Zkrátka děláme toho hodně a jinak.

Jaké jsou tvoje pracovní vize a plány do blízké budoucnosti?


1. Mít stabilní tým zapálených lidí, kteří s námi projekt Bezpasáka neustále posouvají dál.
2. Být nejpreferovanějším partnerem pro inzerci v sexbyznysu, zkrátka č.1.
3. Odkrývat tabu, která jsou kolem placeného sexu i erotiky jako takové.


Jak by sis přála, aby většinová společnost vnímala jednak podnikání v sexbyznysu, ale i sexbyznys jako takový? Mám na mysli přístup k placené sexuální práci, tabu ohledně nevěry či sexuality obecně.


Je to již nějaký čas, co jsme udělali průzkum na téma “Prostituce není nevěra”. V červnu 2019 se ho zúčastnilo přes 1800 respondentů napříč českou společností a ukázal, že i když 81,1 % dotazovaných nevěru odsuzuje, tak si ji stejně 41,9 % dopřává.

Z průzkumu také vyplynulo, že 16,4 % tázaných osob mělo zkušenost s placenou sexuální službou. Výsledky se během jednoho týdne zobrazili v článcích na několika serverech, mezi ten nějvětší patří xman.cz.

 

Pár mých přátel si tam všimlo výroku: „Sexuální práce je práce jako každá jiná. Prostituce není nevěra, ale normální služba. Cílem Bezpasáka je dostat tento tolerantní pohled do širšího povědomí naší společnosti,“ pod kterým jsem byla jako manažerka serveru podepsaná já. A čekali mě horké chvíle, kdy jsem svůj postoj musela opakovaně obhajovat :).

 

Prostituce je podle nás služba jako každá jiná. Naším cílem je zmírnit tabu, které kolem sexu za peníze a prostituce je. Kněžky lásky jsou jedním z nejstarších řemesel. Vždy tady bylo, je a bude. Proč odsuzovat ženy a muže, kteří se tomuto povolání věnují. Trh je nekompromisní. Dokud bude poptávka, bude i nabídka.

 

Naším cílem je vytvořit kvalitní, moderní a bezpečný prostor právě pro nabídku a poptávku placených erotických služeb.

Bezpasaka.cz

 

Provozovatel

WILLI-ZBF CORPORATION s.r.o.
Kolínská 502
Kolín - Sendražice
280 02
IČO: 06182976
Po – Čt 7:30 - 16:00
Pá: 7:30 - 15:00
+420 321 711 711

Odebírat novinky
  • Zajímavé články
  • Nepropásnete žádnou akci
  • Tipy na dárky